Hey, fotografia chránená autorskými právami ©

V zámockých záhradách

June 11, 2016 ,
Severska svadba - fine art svadobna fotografia
svadba liptov 11

Začiatkom zimy sme vyhlásili konkurz na sympatický pár, ktorý by chcel stráviť s nami pár hodín a za odmenu si odniesť kopec fotografií. Účelom bolo, aby sme si s Ninou vyskúšali rôzne nové techniky priamo na mieste, nové pózy a reakcie filmu na rôzne svetelné podmienky. Prihlásilo sa niekoľko párov. Všetci boli sympatickí, ale my sme mohli vybrať len jeden pár. To sa, ale ľahšie povie ako urobí, a tak to trvalo niekoľko dní. Favoritov sme vybrali. Dohodnúť miesto a čas bolo komplikovanejšie. Obaja sú trvalo v zahraničí, takže s dohodnutým termínom sa už hýbať nedalo. Čo čert nechcel, bol akurát hlásený dážď. Ako miesto sme dohodli zámok Schlosshoff v Rakúsku. Mali sme tak poistku iteriéru v prípade dažďa a krásne exteriéri v prípade pekného počasia.

Keď prišiel náš deň, počasie sa ustálilo a nakoniec vyšlo aj slnko. Teplo veľmi nebolo. V zámku to bolo úžasné. Zapadajúce slnko osvecovalo koruny stromov a fontány a bol problém krotiť svoju fotografickú vášeň:) Naši modeli mali s nami nebeskú trpezlivosť a vydržali to s nami úplne do konca. My ako fotografi sme odchádzali zo Schlosshoffu spokojní, plní nových skúseností a zostáva len dúfať, že naši modeli boli na tom rovnako. Úsmevy na tvárach nás všetkých hovorili, že áno :)

Trvalo nejaký čas, kým sa fotografie spracovali, a kým fotolab poslal fotografie z filmu. Hneď ako sa celý materiál dal do poriadku, poslali sa fotografie aj našim modelom. Boli sme ako na ihlách pri čakaní na ich reakciu. Nakoniec ako po každom fotení. Nenechali na seba dlho čakať a prišla správa: “Waaaw Janko Ninka užasnééé, veľmi ďakujeme!!! Nemam slov ste trieda!!!

Aj my ďakujeme Mati a Ralfovi za príjemný čas a pekné, nové fotky do portfólia.