Hey, fotografia chránená autorskými právami ©

Sme si pre Vás prichystali na rok 2016

February 5, 2016 ,
fotografovanie snibencov Bratislava, Orava, Liptov
DSC_7689-2
DSC_7198

Svadobná sezóna ešte neprišla, dokonca ešte nie je ani za dverami. Vonku máme slabý odvar januára a kvitnutie čerešní v nedohľadne. Čo teda robí svadobný fotograf cez zimu? Upokojím Vás hneď na začiatku. Neodletel s lastovičkami do teplých krajín, aj keď možno aj takí sú :) Občas sa stáva, že sú svadby aj cez zimu. Je to však skôr výnimka.

Zima je pre svadobného fotografa veľmi dôležitá, pretože to ako sa bude snažiť, sa väčšinou prejaví až o rok – dva. Tvorba nových portfólií, osviežovanie stránok, fb profilov, instagramov, navštevovanie svadobných výstav, platenie reklám a pracovanie na všetkom čo je potrebné na bezproblémový chod nasledujúceho roka.

Projekt Severská svadba som v hlave nosil dlhšie, ale o tom sa rozpisovať nebudem. Práca na tomto projekte začala hneď po ukončení sezóny 2015. Vytvorenie webu, loga a pečiatok. Podstatným bolo vymyslenie vizuálu, ktorý by presne vystihoval prístup mňa a Niny k svadobnej fotografii. Vymyslieť to, čo by sa nám stalo podpisom a zároveň filozofiou pri vytváraní jedinečných záberov.

Po vytvorení loga a stránky bolo potrebné vypracovať koncept, ako bude Severská svadba vonku vystupovať. Chceli sme, aby všetko, čo po fotografovaní mladomanželom, snúbencom alebo rodičom odovzdáme, nieslo aj kúsok nás. Postatným pre nás bol náš blízky vzťah k prírode. Chceli sme sa vyhnúť všetkým štandardným obalom a púzdram ponúkaným na trhu. Kedže je trh na Slovensku veľmi malý a zväčša len sleduje dopyt, museli sme hľadať v zahraničí. Zhodli sme sa na tom, aby všetko bolo vo väščej miere z prírodných materiálov. Voľba padla na drevo a papier. Tiež samotný obal mal niesť len minimalistický dizajn, aby vynikol hlavne materiál. Všetky tieto naše podmienky nám to vôbec neuľahčovali. Hľadanie dodávateľa zabralo najviac času. Nakoniec po niekoľkých týždňoch sa podarilo nájť presne to, čo sme hľadali. Na každý prvok sa našiel iný výrobca. Tešilo nás, že každý to vyrába viacmenej ručne, v malej dielni a každý kus je originál. Nasledoval ešte výber dizajnov a potom už len čakať. Všetko sa muselo vyrobiť na zakázku a všetci majstri boli zo zahraničia, čiže čakali sme dlho. Výrobky prichádzali postupne. Neviem či to je dobre alebo zle… ale asi dobre pretože vianoce boli na niekoľkokrát. Pred pár dňami dorazili posledné kusy a tak Vám to tu všetko postupne predstavíme.

Vizitky z kartónového papiera. Potlač s hlavným motívom stránky a kontakty na nás.

DSC_7220

vizitky z kartonového papiera svadobný fotograf

Eko vizitka svadobný fotograf

Eko vizitka svadobný fotograf

Eko vizitka svadobný fotograf

Obal na DVD s fotografiami novomanželov, rodín a detí. Kartónový obal s minimalistickým motívom na jednej a hlavnym motívom webu na druhej strane.

svadobný fotograf obal na dvd Eko papier

svadobný fotograf obal na dvd Eko papier

svadobný fotograf obal na dvd Eko papier

Obal na DVD so svadobnými fotografiami. Kartónový obal doplnený o priehľadný, plastový drziak na DVD nosič. Jednoduchý dizajn s hlavným motívom pod priehľadným držiakom. Fotografie budú nahraté na DVD s krásnym prírodným dizajnom, ktorý by mal pôsobiť ako naturálny šperk chránený v krabičke.

obal na svadobné fotografie z Eko papiera

obal na svadobné fotografie z Eko papiera

obal na svadobné fotografie z Eko papiera

obal na svadobné fotografie z Eko papiera

obal na svadobné fotografie z Eko papiera s DVD

svadobné fotografie na DVD

Obaly na DVD z Eko papiera

Obaly na DVD z Eko papiera

Obaly na DVD z Eko papiera

Ručne vyrábaný drevený USB (8 Gb) so svadobnými fotografiami v originálnom rozlíšení. Minimalistický dizajn z bambusového dreva s koženým remienkom a s vygravírovaným naším logom.

Samotné USB je vysúvacie. Veľkosť 33 x 18 x 8,7mm, interface: USB 2.0.

Svadobné fotografie na drevenom USB

drevený USB

Prírodný drevený USB

Ručne vyrábaný drevený USB so svadobnými fotografiami

Drevený USB svadobný fotograf

drevený USB s krabickou

Ručne vyrábaný, drevený obal na DVD z masívneho, bukového dreva. Veľmi pekný, moderný dizajn s mohutnou konštrukciou, magnetickým zatváraním a minimalistickou reliéfnou potlačou.

dreveny DVD obal

svadobne fotografie na DVD v drevenom obale

dreveny DVD CD obal

Album na svadobné fotografie z kartónového papiera 30×33 cm, 39 strán.

svadobny albm z ekopaiera

svadobny album z kartonoveho papiera

svadobny album

Tak. To by sme mali samostané predstavenie a teraz ako si vyberať :)

V podstate to je jednoduché. Keď nás oslovíte so žiadosťou o fotografovanie Vašej svadby, vypracujeme Vám cenovú ponuku, ktorá bude obsahovať možnosti výberu obalov.  Obyčajne balenie vyzerá tak, že obsahuje USB, obal na DVD s nosičom a napálenými fotografiami. Obal si vyberiete vy podľa toho, ktorý sa vám páči alebo podľa ceny. K nim si môžete tiež vybrať tlačené fotografie, prípadne všetko doplniť o album, ktorý sa materiálom a dizajnom hodí k ostatným predmetom.

obal na svadobne fotografie na DVD a drevene USB

dreveny obal na DVD a svadobný album

Nová je tiež zásoba profesionálnych fotografických filmov na rok 2016- Fuji 400H PRO a ILFORD HP PLUS 400 :)

fotografovanie na film svadba

svadobne fotografovanie na film

… a na záver ručne vyrábaná pečiatka s drevenou rúčkou na naše propagačné účely :)

Veríme, že bude Váš rok 2016 výnimočný a budeme radi keď nás necháte stať sa na chvíľu jeho súšasťou.

S pozdravom

Bruno a Nina

sveverska svadba svadobny fotograf