Hey, fotografia chránená autorskými právami ©

Rande pod Roháčmi

November 29, 2017 ,
svadba liptov 11
severska svadba obaly
DSC_3141-2

Zima je obdobím, kedy je svadieb pomenej a na rande fotografie sa len občas ukážu nejakí odvážlivci. Pre mňa je to nádherné obdobie, kedy na fotografiách viac vynikne pokojná atmosféra zasneženej krajiny. Už dlhšiu dobu ma inšpiruje jedno miesto, na ktoré sa vždy rád vraciam v každom ročnom období, ale v zime je jednoznačne najkrajšie. Ležalo mi to v hlave už nejaký čas, až sa príležitosť prihlásila.

svadobny fotograf rohace a Liptov

Posledné 2 roky občas vyhlásim konkurz na pár, ktorý by si rád odniesol pekné spoločné fotografie. Rovnako ako na predošlé konkurzy, aj na tento sa mi prihlásilo veľa zaujímavých párov. Jeden bol však iný. Marianka mi písala už minul rok a chcela, aby sme jej fotili svadbu. Termín už bol ale obsadený. Konkurz sme vyhlásili asi po pol roku a medzi záujemcami sa objavila aj Marianka s Tiborom. Priznám sa, že nakoniec zavážilo to, že pre ich svadbu sme už nemali voľný termín. Chceli sme im urobiť radosť aspoň týmto.

svadobne fotografie liptov a orava

Podľa reakcie usudzujem, že radosť mali. A to veľkú. Vysvitlo, že sa bude fotiť na Orave, tak som im navrhol miesto kúsok vedľa, na Liptove. Poslal som im pár fotografií miesta a oni sa mi zverili do rúk. Termín sme museli kvôli počasiu presunúť, ale nakoniec sme vystihli deň podľa predstáv.

svadobny fotograf liptov a orava

Stretli sme sa a vyrazili do hôr terénnym autom, pretože vrátiť sme sa mali až za tmy. Zima bola pravá, liptovská. Mráz nás štípal na lícach a záveje nám boli po kolená. Nikomu z nás to ale nevadilo, a posledné zábery sa robili so šálkou horúceho čaju pri slnku zapadajúcom za horizont. Premrznutí ale spokojní sme nasadli do auta a vyrazili na cestu zasneženou krajinou späť medzi ľudí.

svadobny fotograf liptov a orava

Viac fotografií môžete nájsť tu.